top of page

Розробки уроків

з теми  «Легка атлетика»

для учнів 10 класів

 

 

 

Плани-конспекти

з фізичної культури для учнів

Безлюдівського юридичного ліцею імені І.Я. Підкопая

 

 

План-конспект уроку №3

з фізичної культури

для учнів 10 класу

Безлюдівського юридичного ліцею імені І.Я. Підкопая

 

Тема: Легка атлетика. Вдосконалення бігу з високого старту

Човниковий біг 4х9 метрів (тест)

Метання гранати (700 гр) в ціль 2,5х2,5

Мета: 1. Ознайомлення з правилами проведення розминки з групою учнів

2. Повторення спеціальних та підготовчих вправ бігуна.

Вдосконалення бігу з високого старту

3. Сприяти розвитку стрибучості, сили, витривалості.

Тип уроку: комбінований

Інвентар : набивні м’ячі (1-3 кг), гранати (700 гр.)

Місце проведення: спортивний майданчик

 

Хід уроку

 

Частини

 уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні прийоми

Вступна частина (10 хвилин)

Шикування. Рапорт чергового. Привітання.

 Ознайомлення зі завданням уроку

Теоретичні відомості.

«Правила проведення розминки з групою учнів».

Вчитель:

Головне призначення розминки заклечається в підготовці учнів до активної діяльності і вирішенню конкретних задач уроку. Тому в розминку включають загально розвиваючі та підготовчі вправи. Загально розвиваючі вправи повинні бути нескладними. Порядок їх виконання такий:

1. Вправи для плечового поясу і рук.

2. Вправи для тулуба

3. Вправи для брючного пресу і ніг.

4. Стрибкові вправи. Кількість вправ не більше 10-12 р. врави проводити в русі

4 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6хв.

На спеціальній розмітці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель слідкує за правильністю виконання вправ, ритмічністю дихання

Основна частина (25-26 хвилин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 1

Спеціальні та підготовчі вправи бігуна:

1. Біг з високим підніманням стегна.

2х30 мет

Звернути увагу на довжину кроку

2. Біг з закидуванням гомілок

2х30 мет

Звернути увагу на частоту рухів

3. Багатоскоки з ноги на ногу

2х30 мет

Підняття стегна при виносі махової ноги до 45 градусів

4. Біг стрибками

30 метрів

Напрям відштовхування – більше вперед. Постановка ноги для відштовхування виконується швидким рухом

5. Дробітливий біг з переходом в швидкий біг по дистанції

30 метрів

 

6. Біг з ходу на 30 метрів з оптимальним відношенням довжини і частоти кроків

30 метрів

 

Завдання 2.

Вдосконалення бігу з високого старту.

ІНФОРМАЦІЙНІ ВІДОМОСТІ:

Учень повинен знати:

- активний виніс стегна махової ноги сприяє збільшенню сили відштовхування і забезпечує правильну постановку ноги

- після виконання відштовхування нога не згинається в коліні і виноситься стегном вперед – вверх,

- збільшення довжини кроку супроводжується збереженням темпу руху,

- зі збільшенням швидкості і довжини кроку нахил тулуба зменшується,

- збільшення швидкісно –силових якостей дає можливість виконувати відштовхування з перших кроків під більш гострим кутом, а це означає в стартовому положенні, що плечі опускаються нижче до доріжки.

 

 

Вправа:

1. Біг з високого старта

20-40 мет

Біг шеренгами

2. Біг зі старту з опорою на одну руку, без сигналу і по сигналу

2-3 рази

Поечі знаходяться над лінією старту, вага тіла рівномірно розподілена на ноги і руку.

3. Прийом тесту – човниковий біг 4х9 метрів

 

 

Завдання 3.

Вправи з набивними м’ячами (1-3 кг)

1. Ривкові вправи верх-назад, з м’ячем двома руками

8-10 раз

 

2. Наклони тулуба вліво-вправо, м’яч угорі

8-10 раз

Слідкувати за положенням тулуба

3. Кругові вправи тулубом, утримуючи м’яч над головою

8-10 раз

 

4. Підскоки з м’ячем в присіді, поворотами, різними рухами руками

До 30 разів

 

5. Метання м’яча на дальність двома руками з-за голови

Ноги нарізно, разом з розбігу

По сигналу вчителя

6. Метання м’яча однією рукою

З місця, з кроків, з розбігу

Слідкувати за правильним поворотом тулуба

7. Імітація штовхання ядра, штовхання набивного м’яча

До 8 разів

 

Завдання 4.

1. Метання гранати на дальність по корилору

3 спроби

Ширина коридору 10 метрів

2. Метання гранати в ціль (2,5х2,5 метра)

3 спроби

Досягти прискореного згинання кисті руки з гранатою

Завдання 5.

Рівномірний біг

1 км

 

Заключна частина (5 хвилин)

Ходьба, дихальні вправи, підсумки уроку

1 хв

 

Домашнє завдання: спеціальні вправи метальника, вправи для розвитку сили. Організований вихід з майданчика

 

Визначити кращих учнів, виставити оцінки

 

 

 

План-конспект уроку №4

з фізичної культури

для учнів 10 класу

Безлюдівського юридичного ліцею імені І.Я. Підкопая

 

Тема: Легка атлетика. Вплив фізичних вправ на організм людини

Стрибок у довжину з розбігу, способом (прогнувшись)

Метання гранати (700 гр) на дальність

Мета: 1. Ознайомлення учнів з впливом фізичних вправ на організм людини

2. Вдосконалення в техніці старту, стартового розбігу

3. Сприяти формуванню швидкості, сили, витривалості.

Тип уроку: комбінований

Інвентар : м’яч, гранати (700 гр.), мотузка

Місце проведення: спортивний майданчик

 

 

 

 

Хід уроку

 

Частини

 уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні прийоми

Вступна частина (10 хвилин)

Шикування. Рапорт чергового. Привітання.

 Ознайомлення зі завданням уроку

Теоретичні відомості.

«Вплив фізичних вправ на організм людини»

 Вчитель: кожен учень повинен знати які фізичні вправи впливають на розвиток органів і систем організму, як визначити фізичний розвиток і контролювати стан свого здоров’я , як розвивати силу, спритність, гнучкість, і витривалість, як вдосконалювати ці фізичні якості

Регулярні заняття сприяють тренуванню серця, воно стає витривалішим, дещо збільшується в розмірах, його м’яз товстішає , а порожнини (шлуночки) розширяються, збільшується кількість крові, що виштовхується з кожним скороченням .після виконання роботи частота серцевих скорочень у тренованих людей швидко відновлюється у не тренованих вона триваліший час залишається збільшеною.

У підлітків 10-14 років у спокійному стані пульс дорівнює 75-90 ударів на одну хвилину, в 15-18 років – 65-75 на одну хвилину.

Фізична робота ставить підвищені вимоги до апарату дихання. Вона посилює легеневу вентиляцію, частота і глибина дихання регулюється нервовою системою. Чим більшу роботу ви виконуєте, тим більше кисню потребують робочі органи, тим частішим і глибшим стає дихання. Фізичні вправи сприяють розвитку і зміцненню органів дихання. Посилення газообміну, збільшенню кількості повітря , яке проходить крізь легені. Систематичні тренування сприяють удосконаленню фізичних якостей: швидкість рухів, швидкість витривалість, можуть зрости в кілька разів. Мязи розвиваються нерівномірно. Інтенсивний розвиток м’язів спини, верхніх і нижніх кінцівок зумовлює посилений ріст довгих кісток . в процесі виконання рухів також посилюється обмін речовин, прискорюється засвоєння поживних речовин, активізується діяльність органів травлення. Фізична діяльність підвищує діяльність органів виділення. Посилює обмін речовин, підвищує утворення кінцевих продуктів обміну, так званих шлаків: сечовини та сечової кислоти . з організму шлаки виводять сечею через нирки і потім через потові залози шкіри

Бігові вправи, ходьба , перешикування в колонну по 4.

Загально розвиваючі вправи з гімнастичними палицями.

 6хв.

2 вправи

5 хвилин

На спеціальній розмітці

 

завдання 1

Спеціальні та підготовчі вправи бігуна:

1. Біг на місті з високим підніманням стегна

2х30 мет

Зберігати вільність рухів (не скованість)

2. Біг на місті і перехід на повільний біг короткими кроками (50-100 см)

2х30 мет

Зберігати структуру рухів, постановку ноги

3. Біг через перешкоди висотою 10-15 см (набивні м’ячі )

3х15 мет

 

4. Біг по обручах зі зміною темпу, швидкості бігу

 

Відстань між обручами змінюється

5. Біг з прискореннямз використанням орієнтирів:

Збільшення швидкості (10 м) – перший орієнтир

Підтримка швидкості (10 м) – другий орієнтир

Зниження швидкості (10 м) – третій орієнтир

30 метрів

 

6. швидкісний біг з різних вихідних положень

3х10 метрів

По вибору вчителя

7. Повторний біг з високого старту, біг групою по команді вчителя

3х10 метрів

 

8. Старт з переслідуванням

 

У вихідному положенні учні в шеренгах розміщених в 2-3 метрах одна позад другої. Стартують із різних стартових положень

9. Зустрічна естафета з бігом

 

 

10. Повторний біг

2х100 метрів

 

Завдання 2.

1. Настрибування на горизонтальні та вертикальні перешкоди

5-6 разів

 

2. Зістрибуванням з висоти з м’яким преземленням

5-6 разів

 

3. Стрибок у довжину з місця

3 рази

 

4. Потрійний прижок у довжину з місця

3 рази

 

5. Стрибок у довжину з розбігу способом «прогнувшись»

6 разів

Звернути увагу на відштовхування та приземлення

Завдання 3.

Метання гранати на дальність (700 гр)

6 раз

 

Завдання 4.

Ігри з елементами єдиноборств

1. «Боротьба за мяч»

Варіанти:

  • учні стоять обличчям один до одного

  • спиною один до одного

  • м’яч у горі кожний вириває в свою сторону

 

Виділити найсильнішого учня

Завдання 5.

Рівномірний біг 2 км.

 

 

Заключна частина (5 хвилин)

Ходьба, вишукування в шеренгу, дихальні вправи, підсумки уроку. Виставлення оцінок

Домашнє завдання: комплекс вправ з набивними м’ячами, кросовий біг, підтягування.

1 хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План-конспект уроку №5

з фізичної культури

для учнів 10 класу

Безлюдівського юридичного ліцею імені І.Я. Підкопая

 

Тема: Легка атлетика. Техніка бігу з низького старту

Метання гранати (700 гр) в ціль (2,5х2,5)

Вправи для розвитку сили плечового поясу

Мета: 1. Навчити техніці бігу з низького старту

2. Працювати над зміцненням м’язів плечового поясу

3. Закріплення техніки метання гранати в горизонтальну ціль.

Тип уроку: комбінований

Інвентар : гранати (700 гр.), набивні м’ячі , стартові колодки, штанга, гирі.

Місце проведення: спортивний майданчик

 

Хід уроку

 

Частини

 уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні прийоми

Вступна частина (10 хвилин)

Шикування. Рапорт чергового. Привітання.

 Ознайомлення зі завданням уроку

Виконання стройових команд, повороти на місці та в русі. Перешикування та повороти в русі в шерензі

 

Звернути увагу на постанову

 

Ходьба, біг, загально розвиваючі вправи в русі

10-12 вправ

Слідкувати за правильним виконанням вправ.

Основна частина (30 хвилин)

1. установка стартових площадок:

- перша колодка встановлюється на відстані 1,5-1 стопи від лінії старту, а друга на 2 стопи позаду першої , на ширину стопи вбік

 

Пояснити призначення стартових колодок.

- руки випрямлені в ліктьових суглобах, встановлюються на лінії старту

 

Виконують групами, вчитель дає рекомендації

- по команді «Увага» таз піднімається на 10-15см, вище рівня плечей

 

 

- Виконання команд «На старт!», «Увага!», «Марш!»

 

Виконують самостійно чи за сигналом вчителя

- Біг з низького старту на 20-30 метрів індивідуально

 

Учні уточують стартові положення і вибігають самостійно

- Біг з низького старту по відміткам з використанням орієнтирів для розмітки кроку

 

Перша відмітка на відстані 3-3,5 стопи від попередньої колодки. Кожн наступний крок більше попереднього приблизно на пів стопи.

- Біг з низького старту через невисокі перешкоди 10-15 см

 

 

- Біг з низького старту на швидкість групами

3х20 метрів

 

- Старти в «упряжці»

15-20 метрів

Партнер стримує стартую чого гумовою скакалкою

- Біг з низького старту під нахиленою планкою

 

 

- Групові старти

3х20 метрів

В бігові на швидкість з різними партнерами по бігу, закріплюються різні елементи старту та стартового розбігу

Завдання 2.

Метання гранати в ціль 2,5х2,5

 

 

1. Імітація метання

 

Індивідуальні зауваження до виконання вправ.

2.Метання набивного м’яча

 

3. метання тенісного м’яча в ціль

 

4. метання гранати в ціль

6 разів

Завдання 3.

Вправи для розвитку сили плечового поясу та рук

 

 

1. Жим штанги стоячи з в.п. – стоячи, сидячи, лежачи

 

Індивідуально

2. Тяга штанги силою рук до грудей в наклоні вперед

 

Вправи чередувати з розслаблення м’язів та дихальними вправами

3. піднімання гирі до плеча з підлоги

 

4. Поштовх гирі однією рукою із напів присіду

 

5. Розгинання рук зі штангою з-за голови

 

Завдання 4

Рівномірний біг

 

 

Заключна частина (5 хвилин)

Ходьба, вишукування в шеренгу, дихальні вправи, підсумки уроку. Виставлення оцінок

Домашнє завдання: комплекс вправ, кросовий біг, вправи для розвитку сили м’язів ніг.

1 хв

Роздача карток з домашнім завданням

План-конспект уроку №6

з фізичної культури

для учнів 10 класу

Безлюдівського юридичного ліцею імені І.Я. Підкопая

 

Тема: Легка атлетика. Біг на різні дистанції.

Вправи для розвитку сили м’язів ніг. Рухливі ігри

Мета: 1. Навчити фінішувати в бігові на різні дистанції

2. Зміцнювати м’язи ніг.

3. Виховувати колективні дії в рухливих іграх.

Тип уроку: комбінований

Інвентар : м’ячі, штанга, гирі

Місце проведення: спортивний майданчик

 

Хід уроку

 

Частини

 уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні прийоми

Вступна частина (10 хвилин)

Шикування. Рапорт чергового. Привітання.

 Ознайомлення зі завданням уроку. Організовуючі та стройові вправи на місці в русі

 

 

Загально розвиваючі вправи в школі

10-12 вправ

д\з учнів

Основна частина (30 хвилин)

 

Завдання 1

Бігові вправи:

1. Біг з високим підніманням стегна

2х30 мет

 

2. Багатоскоки з ноги на ногу

2х30 мет

Підняття стегна при виносі махової ноги до 45 градусів

3. Біг стрибками

2х30 мет

 

4. Дробітливий біг з преходом на швидкий

2х30 мет

 

5. Вибігання з високого старту

2х30 метрів

Біг групами

6. Вибігання з низького старту

3х10 метрів

7. Біг по колу різного радіусу

10х20 метрів

Із збільшенням швидкості бігу нахил тулуба збільшується

8. Біг з прискоренням на повороті з виходом на пряму

10-20 метрів

Максимальна швидкість досягається в кінці повороту

Завдання 2.

1. Навчити фінішувати в бігові на різні дистанції

Інформаційні відомості:

- Нахил тулуба вперед або нахил з одночасним поворотом плеча в сторону площини фінішу, потрібно виконувати тільки на останньому кроці

- Будь-яка зміна техніки бігу на останніх метрах дистанції приводить до зниження швидкості, тому не слід спеціально готуватись до фінішного кидка, фінішуючи стрибком.

- вибір швидкості бігу при фінішуванні на середніх, довгих та коротких дистанціях визначається фізичними властивостями бігуна, його тактичними задумами, ситуацією змагання.

 

Інформує вчитель

Спеціальні вправи:

1. Нахил уперед з видведенням рук назад

 

Вправа виконується на місці та в ходьбі, у повільному бігові за сигналом вчителя

2. Нахили вперед з одночасним поворотом плеча

 

3. Фінішування з середньою швидкістю, пробігаючи фінішний орієнтир

5-6 рази

4. Біг незнижуючи швидкості при перенесені лінії фінішу

20, 30, 40 м

Зниження швидкості починається через 5, 10 метрів після подолання лінії фінішу

5. Фінішування в бігові з низького старту

2х30 метрів

6. фінішування при про біганні відрізків 200-400 метрів

200-400 метрів

Фінішне прискорення виконується на останніх 30 – 50 метрах

Завдання 3.

Розвиток сили м’язів ніг.

1. Присідання г грумом на плечах

 

Індивідуально, для грузу використовувати гантелі, набивні м’ячі.

2. Присідання зі штангою на плечах

 

3. Випади в сторони зі штангою на плечах

 

4. піднімання прямої ноги з гантелями вперед, всторони, назад

 

 

5. Піднімання стегна з грумом, притримуючи руками на коліні.

 

 

6. Піднімання на носках з грузом на плечах

 

 

7. Стрибки на одній, двох ногах з грумом на плечах.

 

 

Завдання 4.

Лінійні та зустрічні естафети з елементами кидка набивного м’яча

 

 

1. Естафета

2 рази

Передача м’яча капітану, переміщення  кінець колони

2. Естафета

2 рази

«Передав-сідай

3. Естафета

2 рази

Відстань між колонами збільшувати

Заключна частина (5 хвилин)

Ходьба, вишукування в шеренгу, підсумки уроку. Виставлення оцінок

Домашнє завдання: вправи для розвитку сили мязів спини, кросовий біг.

1 хв

bottom of page